23 Eylül 2022

Bahtiyar

ile hasan

Bugün sevdiğimiz bir kardeşimizin vefatı haberiyle gün başladı. Kendisiyle sevgili Hakkı Öcal abimiz sayesinde 2011’de KASDER’de tanışmıştım. Acı haberini de maalesef abimiz verdi. Allahü teala rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Ailesine, sevgili anacığına, abisine, bir zamanlar minnacık olan yeğenlerine sabırlar diliyorum.

Bahtiyar, DMD denen hastalıktan muzdarip idi, tekerlekli sandalye ile zar zor hareket edebiliyordu ama buna rağmen bilişim dünyasının bir neferi olmayı başarmıştı. Pek çok sertifika almış ve güzel yerlerde çalışmıştı.

Sevgili Bahtiyar çok zor şartlarda bile hayata tutunabilmenin, bilgisayar gibi başkaları için çok karmaşık gelebilecek bir konuda hem fiziksel hem çevresel engellere rağmen başarılı olabilmenin ispatı gibiydi.

Engelli bütün kardeşlerimizin de başı sağolsun.

Yaş ilerledikçe kayıplarımız da artıyor. İnternette duyduğum bir şey vardı; sosyal medyadaki paylaşımlarımız, tweetlerimiz, blog postlarımız sayesinde bir süre sonra İnternet ölü insanlara ait büyük bir hatıra defteri haline gelecek diye… Buraları da bir gün birileri okursa hak verecektir.